דיקור לליווי IVF

הקשר בין הצלחתם של טיפולי פוריות לדיקור הסיני כבר הוכח במחקרים רבים שנערכו בארה”ב וגרמניה. בשנים האחרונות גם בארץ הולכים ומתרבים המספרים של נשים הפונות לעזרת הדיקור הסיני כחלק מהניסיונות להרות, בשילוב עם טיפול קונבנציונאלי או בלעדיו.

מחקרים
שיפור הצלחת טיפולי הפריה חוץ גופית IVF מחקרים שונים מצביעים על כך ששילוב של הפריה חוץ גופית עם דיקור סיני, מעלה את סיכויי הצלחת טיפולי ההפריה, לשיעור של 40%-50% בעוד ששיעור הצלחתם של טיפולי הפריה ללא דיקור, עומד על כ – 30% בלבד. כך, מחקר שבוצע לפני מספר שנים בגרמניה, בקרב 160 נשים שחוו בעיות אי פריון ועברו טיפולי הפריה, הראה כי בקרב קבוצת הנשים שעברה טיפולי הפריה חוץ גופית בשילוב עם דיקור סיני, הגיע שיעור הצלחת ההריונות ללמעלה מ – 40%, בעוד שבקבוצה שטופלה באמצעות הפריה חוץ גופית ללא שילוב של דיקור סיני, עומד שיעור ההצלחה על כ – 26% בלבד. תוצאות דומות למחקר זה התקבלו גם במחקר שבוצע בארה”ב, בו עמד שיעור הצלחת ההריונות בקרב נשים שעברו הפריה חוץ גופית וטופלו באמצעות דיקור סיני – על למעלה מ – 50%, בעוד ששיעור ההריונות בקבוצה שלא עברה דיקור, עמד שיעור ההריונות המוצלחים על כ – 36%. (מתוך כתב עת רפואי גרמני )w et all (Fertility and sterility vol 77.no.4 apr.2002)

צמצום מספרן של הפלות טבעיות מחקרים שונים הראו, שדיקור סיני יכול לסייע גם בהפחתת בקרי ההפלות טבעיות, עד למחצית, בהשוואה לנשים שעוברות טיפולי הפריה חוץ גופית ללא דיקור סיני. התופעה מיוחסת ככל הנראה לעיבוי רירית הרחם וכן יתכן שלהרגעה אפשרית של שרירי הבטן.

שיפור כמות הזרע ותנועתיות הזרע במחקר שבוצע על גברים שחוו בעיות אי פוריות נמצא, כי טיפול באמצעות דיקור סיני במשך תקופה של חמישה שבועות, הראה שיפור הן בתנועתיות הזירעונים והן בכמות הזרע בכל פליטה.

דיקור סיני וצמחי מרפא בשילוב עם טיפולי הפריה נתן לטפל בשיטת דיקור סיני בשילוב עם טיפולי פוריות קונבנציונאליים כדי להוריד את רמת החרדה ולהקל על ההתמודדות המטלית הלא פשוטה שכורכה בטיפולים. דיקור סיני מקל על תופעות הלוואי שנגרמות עקב לקיחת הורמונים. כמו כן, בגלל שלמצב נפשי יש חלק אדיר בהצלחת טיפולי פוריות, דיקור סיני עוזר בגלל שטיפול נכון ויעיל מביא להורדת סף החרדה אצל האישה והחזרתה לאיזון מנטאלי. כיצד דיקור סיני מטפל באי פוריות דיקור סיני יכול להסדיר את הביוץ ואת המערכת ההורמונאלית, להגביר את זרימת הדם אל מערכת הרבייה ובכך לשפר את עיבוי הרירית ברחם ואת קליטת העובר.

עבור פריון מוצלח, הין, יאנג, צ’י ודם בגוף צריכים להיות מאוזנים כדי ליצור תמצית חיים חזקה. תמצית החיים היא כוח הרצון שלנו, אנרגיה שאחראית על הגדילה והתפתחות שלנו, ולכן גם אחראית על תהליכי הרבייה והפקת חיים חדשים. אם תמצית החיים חלשה, האישה תתקשה לייצר ביציות או הזרע להפרות אותן. דיקור סיני ישאף למלא מחדש את מאגרי הדם והצ’י בגוף, להגביר ולרענן את תמצית החיים, להסיר את החסימה בכבד ולהביא לאיזון הורמונלי, לשחרר את שרירי הבטן והתכווצויות ברחם ולהזרים אנרגיה לאברי הרבייה על מנת לאפשר כניסה להריון.