דיקור לפוריות

כניסה להיריון, פוריות נשים, טיפולי פוריות, בעיות פוריות, גינקולוגיה, רופא נשים, רפואה כללית, רפואה סינית

למרות השינויים שעברה האנושות לאורך השנים, גם היום, פוריות נחשבת סמל (ולמעשה לא רק סמל אלא תנאי הכרחי) להמשכיות ולחיים. גם ברפואה המערבית וגם ברפואה הסינית ניתנת לנושא הפוריות חשיבות רבה, במיוחד בישראל, בה טיפולי פוריות ניתנים בכמויות גדולות ביחס למדינות אחרות. עם זאת, נקודת ההסתכלות על פוריות ובריאות האישה מצד גינקולוגיה מערבית ומנקודת המבט של רפואה סינית הן שונות. טיפול בנושא הפוריות המשלב בין טכנולוגיית הרפואה המערבית לבין ידע של אלפי שנים של הרפואה הסינית הוא טיפול מקיף ובעל סיכויי הצלחה גבוהים.

לסדר את המחזור

הסימן הראשון לפוריות נשים הוא המחזור החודשי. כאשר המחזור החודשי תקין הוא אמור להופיע מדי 28 ימים. התחושה בזמן מחזור היא אינדיבידואלית לכל אחת. ישנן נשים הסובלות מכאבים חזקים יותר וגם כמות הדימום משתנה. הדבר תלוי הן בתפקוד מערכת הרביה והורמוני המין אך גם יכול להיות קשור לנושאים אחרים כמו תפקוד בלוטת התריס, כמות תאי דם אדומים ונקודות נוספות שקשורות לבריאות באופן כללי. רפואה סינית מאבחנת את הגורם או הגורמים הראשוניים לבעיה, בין אם מדובר על אורח חיים לא בריא הכולל שעות שינה מעטות ותזונה לקויה, ובין אם זו בעיה הקשורה לחוסר איזון הורמונלי. נמצא שדיקור סיני עוזר מאוד לסידור המחזור ולהפחתת תופעות הלוואי שלו כמו כאבים. כך גם טיפול בצמחי מרפא ושינויים תזונתיים. הבעיה יכולה להיות קשורה גם לגלולות למניעת היריון ואז יש לפנות לרופא נשים המטפל.

רפואה סינית וכניסה להיריון

השלב המשמעותי שלתוכו מתנקזת פוריותה של אישה (וגם של גבר) הוא כניסה להיריון. למרות העידן בו מקומה של האישה, יכולותיה ותרומתה הם רחבים ומתפרשים על תחומים שונים ולא רק על היכולת להביא ילדים לעולם, עדיין רוב הנשים ירגישו בשלב מסוים את הדגדוג, הרצון שיתפרץ לממש את נשיותן, להיכנס להיריון ולהביא ילד. אורח החיים המודרני אינו תומך בכניסה להיריון בצורה קלה ונינוחה. הסטרס, לוח הזמנים הלחוץ וגם תזונה לקויה ושינה מועטה  יכולים להקשות על כניסה להיריון גם אצל נשים שלהן ולבן זוגן לא נמצאה בעיה שמסבירה את העניין. טיפול ברפואה סינית, במיוחד של רופאה כמו ד”ר לי יון שהתמחותה היא רפואה כללית, גינקולוגיה מערבית וגם רפואה סינית כמובן, מביא לאיזון הורמונלי ובאופן כללי איזון רב  יותר בגוף, לרוגע ונינוחות רבים יותר שמסייעים מאוד בכניסה להיריון

רפואה סינית כתומכת בטיפולי פוריות

היום ניתן לשמוע על זוגות רבים אשר עוברים טיפולי פוריות על מנת להיכנס להיריון. גם טיפולי פוריות אינה נוסחת קסם של זבנג וגמרנו. גם כאן צריכים להבשיל התנאים לכך שהטיפול אכן יצליח. הזרקת הורמונים וטיפולי הזרעה מעלים אמנם משמעותית את הסיכוי אצל זוגות שאצלם הדבר אינו קורה בטבעיות אך גם כאן אין וודאות של 100%. טיפול ברפואה סינית במקביל לטיפולי הפוריות נמצאו כמעלים משמעותית את הסיכוי להצלחת הטיפולים. הזרמת דם טובה יותר, איזון הורמונלי, שחרור תקיעויות, איזון בין חום וקור בגוף- כל אלה תורמים משמעותית. הטיפולים יכולים להיות דיקור סיני, טיפול בצמחי מרפא, הומיאופתיה, נטורופתיה וגם פרחי באך המביאים לרוגע נפשי החשוב ביותר בתקופת טיפולי פוריות.

לעבור את המעבר בעזרת רפואה סינית

שלב נוסף בפוריות האישה הוא לא רק התעברות אלא שמירה על ההיריון. גם שלב זה חשוב לעבור בצורה מאוזנת וטובה.הפסקת המחזור החודשי, מביאה עימה שינויים הורמונליים משמעותיים המשפיעים לא רק על מערכת הרביה אלא גם על השרירים, העצמות ומצב הרוח. טיפול ברפואה סינית על שיטותיה השונות בתקופה זו יהפכו את המעבר לקל וחלק יותר.