דיקור סיני

דיקור סיני – אקופונקטורה – מרפא.

דיקור סיני – כלי ריפוי

דיקור סיני מתבצע בעזרת מחט חד פעמית, דקיקה, המוחדרת לנקודות מסוימות בגוף אותם קובע המטפל.

שיטת הטיפול באקופונקטורה או דיקור בעברית ידועה מעל 3000 שנה ברפואה הסינית. הסינים אינם היחידים שמשתמשים בדיקור וכמוהם גם היפנים והקוריאנים.

הדיקור בעזרת מחט יוצר גירוי עצבי המשדר למוח אותות חשמליים לשחרר אנרגיה חסומה בגופנו. האנרגיה גורמת לאיזון כוחות הגורמים לתפקוד יעיל של האיברים, שרירים, ורקמות.

הטיפול במחטים ברפואת המזרח הוא כלי חשוב ושימושי לריפוי מחלות. היכולת של השימוש במחט לטיפול במחלות, כאבים, דלקות, חיזוק הגוף לכול אדם בכול גיל, כמו גם לחיות להשגת תוצאות טובות ויעילות גרמה לאדם להשתמש יותר ויותר בשיטת רפואה זו.

השימוש יעיל ובטוח, ללא כאבים, ותופעות לוואי ולמטופל בפעם הראשונה החוויה נעימה.

על המטפל להיות בעל הכשרה ומיומן שכן החדרת המחט היא פעולה פולשנית. 

ד"ר לי בעלת הכשרה בשיטת דיקור של מאסטר טונג המשתמשת במינימום מחטים להגשת תוצאה טובה יותר.

ליעילותם של טיפולי הדיקור הסיני בשיטת מאסטר טונג אני מתוודעת בכל יום, אבל מקרה אחד בקריירה הרפואית שלי לא שכחתי עד היום.

בני זוג הגיעו אלי באפריל 2006. האישה סבלה מרגישות יתר למגע בכפות הידיים, עד כדי כך שאפילו במזג אוויר חם, המטופלת לבשה כפפות להגנה על ידיה. בעלה ליווה אותה מפני שהיא לא יכלה להגיע בכוחות עצמה למרפאה. הם נאלצו לבוא במונית משום שלמטופלת היה קשה לעלות לאוטובוס.

היה ברור לי כי היא סבלה ממחלת כבד חריפה, עם מיימת (הצטברות של נוזל בחלל הבטן) מחמירה. הפתעתי חלפה במהירות כאשר גיליתי כי המטופלת מבינה את מצבה אך אינה מאמינה שמישהו יכול לעזור לה בטיפול במיימת.

הפתרון היחיד שהציעו לה היה מעקב כל כמה חודשים וביצוע הסרה של הנוזל מחלל הבטן, כאשר כמות הנוזלים הגיעה למצב של קושי לנשימה תקינה. מינואר 2006, היא אושפזה מספר פעמים בבית החולים בילינסון והשרון בפ”ת בגלל המיימת, ואובחנה עם הפרעות קשות של תפקודי כבד, ובשחמת הכבד. לגבי הכאב בידי המטופלת הומלץ ניתוח, אשר היא לא רצתה לעבור.

היה ברור לי כי שתי הבעיות שלה היו קשורות אחת בשנייה. ידוע ברפואה הסינית כי הכבד מפקד על הגידים ולכן בשביל לטפל בבעיית הגידים צריך היה לשקם את הכבד. רציתי לנסות להציל את חייה של המטופלת, וידעתי שבאמצעות טיפולים סדירים בדיקור סיני ניתן לטפל במצבה, לכן הוחלט על סידרה של טיפולים בדיקור סיני.

היא הגיעה למרפאה פעמיים בשבוע לקבלת טיפול בדיקור סיני. כרופאה קונבנציונלית, ידעתי כי לא ניתן היה להימנע מניתוח הסרה של הנוזל בחלל הבטן, אך מפאת חוסר הנעימות שבניתוח, עשיתי הכל כדי להימנע מההליך הרפואי. אחרי 3 שבועות של טיפולים בדיקור סיני, שמתי לב כי הטבור, שעד אז היה בולט בגלל הנוזל בחלל הבטן, החל פתאום לסגת פנימה. כעבור שבוע היא כבר יכלה להגיע באוטובוס.

בינתיים, המצב בידיים לא השתפר, והגיע תורה לעבור את הניתוח. לא ציפיתי לראותם כל כך מהר כאשר הם התקשרו וביקשו לקבוע תור מיידי. בהגיעם לקליניקה, שניהם נראו עצובים ומעט מוטרדים. הם סיפרו כי רגע לפני קיום הניתוח נכנס אל החדר פרופסור באורטופדיה וביטל את הניתוח. מנקודת מבטי, הייתה זו החלטה של רופא מנוסה ואחראי שהצליח להבין כי ניתוח לא יעזור למצבה של המטופלת. לאחר מכן המשכתי עם המטופלת בטיפולים, דיקור סיני לפי שיטת מאסטר טונג. היא עברה 20 טיפולים עם הפסקה של שבועיים בין הטיפולים. בנוסף לטיפול דיקור סיני המלצתי לשתות את משקה ה-Ensure שלוש פעמים ביום יחד עם שמירה על תזונה מאוזנת. המיימת עברה לחלוטין, ונפרדנו עם המלצתי להמשיך את הטיפולים בדיקור סיני בעוד שלושה חודשים, אך יותר לא ראיתי אותם. הרגשתי הייתה כי היא מרוצה לחלוטין מהטיפולים. אך אני ידעתי שהצלתי את חייה.

שנה אחרי הטיפול ושוב לאחרונה כאשר החלטתי לספר על המקרה, יצרתי קשר עימה והיא סיפרה לי כי כרגע היא עדיין נמצאת בהשגחה אך רק כל 6 חודשים, במקום 3. כפפות היא לובשת רק בחורף, אך היו תקופות שמצב הידיים שלה היה טוב בהרבה. היום היא מרגישה טיפה פחות טוב ,אך יותר טוב מבעבר.