מחלות עיניים טיפול

טיפול בדלקת הלחמית, הגלאוקומה, קוצר ראייה – דלקת של הרשתית, פקיקת העין

מחלות עיניים טיפול סיני

הצלחת הרפואה הסינית בריפוי מחלות עיניים כגון:

  • דלקת הלחמית
  • גלוקומה
  • קוצר ראיה
  • פקק כלי דם ברשתית

על פי רפואה הסינית, העיניים הן קרובת מאוד אל הכבד. "הכבד נפתח אל העיניים," השינויים הפתולוגיים של מחלת הכבד יכולים להשפיע על העיניים. הכבד אחראי על אחסון הדם. כאשר הדם של הכבד השלם, מלא, עיניים מקבלות לחות ותזונה.
כבד, על פי פילוסופיה הסינית מתייחסת לאלמנט "העץ", העץ מתפתח בדרך כלל וצריך להטעין את המים.
כליות הן אלמנט "מים", כך כבד "עץ" זקוק ללחלוח כליית מים. כאשר הכבד והכליות הם מלאים באנרגיה, העיניים בהירות ונקיות. לכן, שמירה על בריאותם של איברים הפנימיים – חלק חשוב בבריאות העין. העיניים יקרות מאד לאדם, הרפואה הסינית מאמינה שהם התמצית של חמישה איברי זאנג ושישה אברי פו. לכן, כל פגיעה באיברים הפנימיים יכולה להשפיע על העיניים.

גורמים בחיי היום יום, המשפיעים על הראיה הם: הרגלים, תעסוקה, איכות סביבה ומזון.
מההיסטוריה הארוכה של רפואה סינית וניסיון קליני של רפואת המזרח, עולה כי רבות ממחלות העיניים נרפאות בהצלחה רבה. בטיפול במחלות עיניים כמו ניוון הלחמית, אופטי פיגמנטוזה, גלאוקומה, חדות ראייה, פיגמנטוזה, קרישי דם, כלי דם של הרשתית.
הטיפול הסיני המסורתי מבצע איבחון, לוקח בחשבון את האטיולוגיה והשלב של המחלה.בטיפול לוקחים בחשבון מאפיינים של המטופל, מחלות רקע, גורמי etiological.

שילוב של צמחים עם שיטות הקלסיות של רפואה הסינית (אבחנה דופקת, עיסוי, דיקור, טיפול בעלוקה רפואית ותזונה) יכולים להשיג תוצאות שאינן אפשריים בטיפול הקלסי של המערב, כמו ההשפעה של המחלה.