054-4269442
03-6723169

דלקת שקדים

  1. שקדים
  2. חלל הפה
  3. ושט
  4. קנה הנשימה ומיתרי הקול


דלקת שקדים, דלקת שקדים חריפה ( אנגינה), דלקת שקדים כרונית, הן מחלות זיהומיות בלוע המדביקות את השקדים. גורמי המחלה, באמצעות מגע ישיר, מזון מזוהם דרכם מועברים חיידקים, חדירת נגיף לגרון שמתיישב בשקדים, סטרפטוקוקוס, סטילוקוקוס. דלקת שקדים חריפה מתחילה עם עליית טמפרטורה חדה ל-40 מעלות, כאב גרון, עייפות, כאבי ראש, כאבי פרקים, לעתים כאב באזור החזה. דלקת שקדים חריפה יכולה לגרום לסיבוכים של: מורסת paratonsillar, דלקת אוזניים,

דלקת שקדים כרונית – מחלה זיהומית, שבו מוקד הזיהום הוא בשקדים שגורמים לדלקת חריפה והסכנה היא שחיידק הסטרפטוקוקוס יחדור למחזור הדם ולסיבוכים בלב והכליות.

בשקדים קיימים תנאים אידיאליים לאחסון והתפתחותם של חיידקים, שיכולים לצבור מעל 30 חיידקים שונים. אם נחליש את חסינות הגוף נאלץ להתמודד עם התקפה חזקה של דלקת שתגרור את הגוף לקרב אמיתי בין המערכת החיסונית לחיידקים. כתוצאה מכך, תצטבר כמות גדולה של מוגלה, ומכאן התסמינים האופייניים של דלקת שקדים כרונית:

  • מוצרי הפסולת של חיידקים וריקבון בדם, הרעלת הגוף
  • השקדים יהפכו למאגר של זיהום
  • השקדים לא יפעלו עוד כאיבר חיסוני
  • מחלות תכופות יותר ויותר תחליש את מערכת החיסון

השקדים ממוקמים בלוע התחתון. יש להם מבנה נקבובי וטבעתי, שהם מלכודות לחיידקים ונגיפים. דלקת שקדים כרונית מסוכנת בגלל הסיבוכים הקשורים להתפשטות זיהום בגוף: מפרקים שגרוניים ולב, גלומרולונפריטיס, דלקת הריאות, דלקת האוזניים, אובדן שמיעה, התלקחויות של מחלות אלרגיות.

הפרקטיקה של רפואה סינית, בעלת ניסיון רב בטיפול במחלות כרוניות ואקוטיות אף ולוע, בניגוד לרפואה המערבית, היא משחזרת את האיזון השבור בגוף, ממריצה את יכולתו של הגוף לווסת את עצמו. שילוב של צמחים מרפאים עם שיטות הקלסיות של רפואה הסינית (אבחון דופק, עיסוי, דיקור, תזונה) יכול להשיג תוצאות שאינן אפשריים בטיפול הקלסי של המערב.

טיפול בדלקת שקדים ברפואה הסינית נועד להסיר את הסימפטומים של המחלה, לחפש את הסיבות האמיתיות למחלה וההסרה של הנטייה למחלות. השיטות העיקריות לטיפול היא השימוש בצמחים מרפאים, דיקור סיני וטיפול עם עלוקה רפואית.

אנו מזמינים אותך לביקור הראשון, לאבחון דופק, ולייעץ לך על הבעיה שלך ולארגן לך תוכנית פרטנית של טיפול, על פי עקרונות רפואה הסינית.