דיקור להיריון

ליווי בהיריון, תמיכה, טיפול בזמן היריון, לידה, תמיכה לאחר לידה, גינקולוגיה, רפואה כללית, רפואה סינית, רופא נשים

ההיריון היא תופעה לה מחכות נשים רבות וכאשר הן מגלות שאכן נכנסו להיריון, הן מתמלאות באושר. הכניסה להיריון אינה מובנת מאליה, זוגות רבים עוברים תהליכים עד שמגיעים אל ההיריון המיוחל. עם זאת, ההיריון הוא תהליך בו הגוף עובר שינויים רבים המביאים לתופעות לוואי כאלה ואחרות. ערכים רבים הנבדקים בבדיקת דם בהיריון לעומת בדיקה שאינה בהיריון יהיו שונים. כמובן שישנם שינויים בתנועה במבנה הגוף, כאבים, תיאבון ועוד. ליווי בהיריון ותמיכה של הרפואה הסינית בנוסף לבדיקות אצל רופא נשים יהפכו את ההיריון לקל ומאוזן יותר.

תזונה מתאימה בזמן ההיריון

כאמור, ההיריון הוא תהליך ארוך בו קורים שינויים רבים ובכל שלב בהיריון הגוף זקוק לחיזוקים מכיוון אחר. במהלך טיפול נטורופתי תקבל האישה את כל הדגשים וכל המזונות בהם כדאי לה להרבות באותו שלב של ההיריון והמזונות מהם כדאי לה להימנע. מזונות כמו בננות, פלפלים אדומים המלאים וויטמין C, ביצים שהחלמון מכיל חומר חיוני להתפתחות מוח העובר, בטטות- כל אלה הם מזונות מומלצים. גם תה המשלב בתוכו זוטה לבנה ג’ינג’ר וקמומיל הוא תה מומלץ ומרגיע. מתה המכיל מנטה, לואיזה, נענע או מרווה דווקא מומלץ להימנע לאורך ההיריון.

דיקור סיני לחיזוק ואיזון

טיפול בזמן היריון שמומלץ ביותר לעבור הוא דיקור סיני. אחד האזורים המהותיים והחשובים לשמור בהם על איזון ולחזק אותם הוא האזור המחבר בין הרחם לכליות. הכליות נחשבות לאיבר המספק את התמצית והבסיס ליצירת חיים. גם חיזוק הלב והכבד חיוניים ביותר להיריון תקין, מאוזן וקל. הדיקור יסייע גם להפחתת תופעות הקשורות לרחם ההולך וגדל והלחץ שהוא מפעיל על איברים אחרים, כמו כאבי גב, צורך במתן שתן לעיתים תכופות בגלל לחץ על השלפוחית, כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול, קושי בקימה, הליכה ותנועה באופן כללי.

טיפול בצמחי מרפא לתמיכה בגוף המשתנה

כאמור, תה המכיל את הצמחים המתאימים יכול לסייע משמעותית, ליצור תחושת רוגע ונינוחות, להפחית התכווצויות וכאבים. טיפול הומיאופתי באמצעות צמחי המרפא המתאימים לאורך כל ההיריון ויהווה אף הוא ליווי להיריון יתרום אף הוא משמעותית. חשוב לשים לב גם להוראות הרופא אשר תחומו הוא רפואה כללית מערבית, למשל נטילת ברזל או תוספים אחרים, ולשלב אותן יחד עם הרפואה הסינית. ד”ר לי יון, אשר עבדה שנים בתור רופאת נשים מערבית והיום מטפלת ברפואה סינית היא ההוכחה ששני סוגי הרפואה, סינית ומערבית, אינם סותרים אלא משלימים והידע שלה משני העולמות מביא לטיפול טוב ויעיל.

תרגילים לחיזוק הגוף לאורך כל ההיריון

הרפואה הסינית דוגלת בעבודה ובמודעות של כל אחד לגופו ולא בהסתמכות על נוסחאות קסם בלבד. לכן, כחלק מהתמיכה בהיריון ולקראת לידה, כוללת הרפואה הסינית גם תרגילים שונים, בכל טרימסטר ישנם התרגילים המשמעותיים עבורו. בשליש הראשון דווקא מנוחה רבה ופעילות לא מאומצת הן חשובות. בשליש השני חשוב מאוד לבצע תרגילים לחיזוק שרירי התאומים (מי לא מכירה את תופעת שרירי התאומים הנתפסים וגורמים לכאבי תופת דווקא באמצע השינה…) וגם שרירי הירך, הישבן- שרירים שזקוקים כעת לכוח רב יותר וחיוניים גם ללידה עצמה. חשובים גם תרגילים לחיזוק גב תחתון ושרירי החזה. בשליש האחרון ינתן דגש לתרגול נשימות. גם טיפולי שיאצו קבועים יקלו משמעותית על העומס של השליש האחרון.

ומה לאחר לידה?

הרפואה הסינית על כל חלקיה ושיטותיה מספקת גם תמיכה לאחר לידה. היא יכולה לכלול טיפולי שיאצו באזורים הרגישים, דיקור סיני שאמור לזרז את חזר הגוף לאיזון הורמונלי ולמצבו הרגיל ובין אם בתזונה מזינה ופרחי באך לרגיעה, נינוחות, ועיכול השינויים הפיזיים, הרגשיים ובכל המישורים שעוברת אישה לאחר היריון ולידה.