אי הריון טיפול

איך נכנסים להיריון מהר, היריון ראשוני, היריון שניוני, רופא נשים, רפואה סינית, רפואה כללית גינקולוגיה

פוריות וכניסה להיריון נחשבות לשיא ולהגשמה אצל נשים רבות גם היום. בעידן המודרני עם  אפשרויות רבות, עדיין אצל מרבית הנשים מגיע הרגע בו ירצו לממש את הנשיות שלהן ולהביא לעולם ילד. עם זאת, היום כבר ברור שכניסה חלקה ומהירה להיריון אינה דבר מובן מאליו. רבות רוצות לדעת איך נכנסים להיריון מהר ומחפשות את הדרכים לכך. רפואה סינית בהחלט יכולה לסייע בכניסה מהירה יותר להיריון, אך גם מסייעת משמעותית במצבים של אי היריון. הזרמת הדם והצ’י בצורה טובה ויעילה יותר, שחרור תקיעויות, שחרור כיווצים באזור הבטן והרחם- כל אלה יכולים להפוך את הקערה ולסייע משמעותית לכניסה להיריון או הצלחת טיפולי IVF, הפריה חוץ גופית.

מהם הגורמים לאי היריון?

אי הריון נובע פעמים רבות מגורם שאותו רפואה כללית מערבית או רופא נשים שעוסק ברפואה מערבית בלבד אינם יודעים להסביר. אי היריון הוא מצב בו לאחר מעל שנה של ניסיונות לא מתקיים היריון, וזאת למרות שלא נמצאו בעיות בבדיקות רפואיות שנעשו הן לאישה והן לגבר. כאשר מדובר על אי היריון, מבחינים בין שני מצבים: אי היריון ראשוני ואי היריון שניוני. אי היריון ראשוני הוא עיכוב או היעדר יכולת להיכנס להיריון בכלל. אי היריון שניוני או משני הוא קושי בכניסה להיריון שני או להיכנס להיריון לאחר הפלה. לכל אחת מן התופעות יש את הגורמים שלה. באי היריון שניוני יתכן שנוצרה בעיה שלא הייתה קיימת קודם. הגורמים לאי היריון יכולים להיות הן גורמים פיזיולוגיים נטו כמו חוסר איזון הורמונלי, אי סדירות של הביוץ ויכולים להיות גם גורמים רגשיים, בעיקר סטרס או חשש.

מהן דרכי הטיפול באי היריון

הטיפול באי הריון יכול להיות באמצעות רפואה מערבית בלבד, הכוללת בעיקר טיפולי הזרעות או טיפולי IVF הכרוכים בהזרקת כמות אדירה של הורמונים. הטיפול יכול להיות גם באמצעות רפואה סינית או באמצעות שילוב של שניהם. ד”ר יון עבדה במשך שנים בתור רופאת נשים כך שיש לה את הידע והניסיון של גינקולוגיה מערבית אותו היא משלבת בטיפול ברפואה סינית לסוגיה.

מהו היתרון של טיפול משולב של מערב ומזרח?

הרפואה המערבית היא רפואה שנקודת המבט שלה היא התופעה עצמה בה. היא באה להילחם או אותה היא רוצה לשנות. רפואה מערבית רואה את המטרה הסופית והיא ממוקדת ומכוונת כולה אליה. רפואה סינית לעומת זאת רואה את התמונה הרחבה, מחפשת תמיד את שורש הבעיה שבכלל הביא לתסמין, במקרה זה- אי היריון. לא רק שהרפואה הסינית רואה גורמים פיזיולוגיים שנראים לרפואה מערבית כלא קשורים לנושא, אלא היא נותנת משקל גדול מאוד גם למצב הנפשי רגשי. היום גם הרופאים המערביים ביותר מודים שהקשר הוא משמעותי הרבה יותר ממה שחשבו בעבר. שילוב טיפול מערבי ה”תוקף” את הבעיה יחד עם טיפול ברפואה סינית התומך משמעותית בהצלחת הטיפול המערבי הוא שילוב מצוין.

אילו טיפולי רפואה סינית יתאימו לאי היריון?

כאמור, מבחינת הרפואה הסינית מצב של אי היריון הוא רק ביטוי חיצוני של גורמים שאינם נראים בשטח ודווקא הם מהווים את שורש הבעיה. לכן, לכל מטופלת או מטופל (אי היריון יכול לנבוע גם מאי פוריות של הגבר) נעשה תשאול מקיף הנבדק יחד בחינת תוצאות בדיקות דם או בדיקות מערביות אחרות וכך נבנה הטיפול המתאים ביותר. דיקור סיני המתמקד באזורים שונים אצל כל אחד בהתאם לצורך ידוע כתורם משמעותית, פרחי באך שהוא טיפול התורם מאוד להרגעת הנפש, וגם הומיאופתיה וגם נטורופתיה בשילוב תזונה. כל אלה יעלו את הסיכוי לכניסה להיריון, הן ראשוני והן שניוני, גם כטיפול בפני עצמו וגם בנוסף לטיפול המערבי.